Witaj w wędkarskim świecie.

Zawody Spinningowe "Spinning Boat Cup 2"

Kolejne zawody za nami, zaraz po 24-godzinnych zawodach "International Cross Border Peace Cup 2016" dnia 4 września 2016 wybraliśmy się wspólnie z klubowiczami w okolice Omagh (Irlandia Północna) na prywatne wody klubowe „Loughmacrory”. Nasza ciekawość tego zbiornika przyciągnęła nas ponownie i po raz drugi rozegraliśmy tam zawody. Po ogłoszeniu regulaminu, dziesięciu zawodników wypłynęło łodziami w poszukiwaniu pstrąga, szczupaka i okonia metodą spinningowa z udziałem przynęt sztucznych. W niespełna pięć godzin udało nam się złowić 32 pstrągi , 29 szczupaków i 6 okoni. Występujące pstrągi w tej wodzie sięgały do 50cm. Pstrąg to waleczna ryba, a na odpowiednio dobranym delikatnym zestawie było znacznie więcej zabawy niż przy holowanym szczupaku. Punktacja ryb:1-punkt za 1-centymetr, i dodatkowo doliczane były extra punkty za złowionego szczupaka i okonia. Wszystkie złowione ryby wróciły z powrotem do wody. Szanujemy zasadę (złap i wypuść). Zawody przebiegły w miłej atmosferze , pogoda dopisała, a na koniec tradycyjnie wspólne grillowanie, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

Na podium stanęli :

1 Julian Dabioch - 777,5 pkt
2 Andrzej Petla - 671 pkt
3 Jacek Januszewski - 636,5 pkt

Wielkie gratulacje dla zwycięzców i reszty zawodników. Wielkie podziękowania dla klubu Loughmacrory za udostępnione łowisko i łodzie.

Czas wakacji zbliża się ku końcowi , już niebawem znów będziemy mogli całą grupą wyruszyć na wspólne wędkowanie. Czekają nas zawody klubowe jak i inne zawody wysokiej klasy , gdzie nasi klubowicze biorą w nich udział . A na zakończenie sezonu czeka nas 3- dniowy urlop w gronie wszystkich klubowiczów z wędkowaniem, odpoczynkiem, wspomnieniami i uczczeniem wygranych zawodów, które udało nam się wygrać w tym roku.

Jeśli jeszcze nie zarejestrowałeś się na naszej stronie klubowej , nie czekaj.. www.polishanglersni.com lub napisz do nas na stornie facebooka. Dołącz do nas, baw się razem z nami. Nie czujesz się na siłach ? Pomożemy Ci ! Udzielimy wszelkich informacji związanych z wędkarstwem w Pół. Irlandii.

Pozdrawiam 
Tomasz Rzońca